niedziela, 21 marca 2010

ściany w kuchni

Pozytywy wynikające z użycia szkła są oczywiste: prosto się myje i jest stosunkowo niedrogie. Wady tego materiału też są znane: widać na nim krople wody, łatwo się brudzi (dlatego nie powinno się go umieszczać bezpośrednio nad zlewozmywakiem).

Aranżacja ścian w kuchni


Autorem artykułu jest Tomasz Galicki
Jak i czym ozdobić ścianę nad blatem w kuchni? O klimacie kuchni często decydują szczegóły, detale- nie do końca sprzęty takie jak kuchenka, lodówka czy zlewozmywak.

Jakiego materiału użyć żeby atrakcyjnie wyglądał i miał praktyczne zastosowanie: był odporny na tłuszcz i brud i przede wszystkim zmywalny? Najbardziej popularnym rozwiązaniem są płytki kuchenne. Nie jest to jednak jedyne wyjście. Rynek materiałów budowlanych prezentuje nam pełen wachlarz atrakcyjnych i praktycznych rozwiązań.


Możesz skorzystać z innych materiałów takich jak np. metal, szkło czy kamień. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i budżetu jaki chcesz na ten cel przeznaczyć.
Jeżeli masz ochotę poeksperymentować z aranżacją kuchni, bardzo interesującym może okazać się użycie szkła. Szkło zwykle nie kojarzy się nam z pomieszczeniem kuchennym, w którym przeważnie jest dużo pary i wilgoci. Skusić mogą niebanalne rozwiązania z użyciem tego materiału.


Najważniejsze jest aby tafla szklana była solidnie umocowana, tak by nie stanowiła zagrożenia, zwłaszcza, jeśli po kuchni kręcą się nasze dzieci (bezpieczeństwo na pierwszym miejscu). Pozytywy wynikające z użycia szkła są oczywiste: prosto się myje i jest stosunkowo niedrogie. Wady tego materiału też są znane: widać na nim krople wody, łatwo się brudzi (dlatego nie powinno się go umieszczać bezpośrednio nad zlewozmywakiem).


Zwykle korzysta się ze szkła hartowanego, ze względu na jego wytrzymałość. Nie mniej jednak wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania i zadowala się zwykłym szkłem. Alternatywą dla tych kosztownych rozwiązań może być tzw pleksi.
Szkło akrylowe nazywane też pleksiglas, pleksi dostępne w marketach budowlanych, u szklarza czy u producentów okien. Może być w różnych kolorach i wzorach w zależności od producenta. Pleksiglas jest niedrogi i przede wszystkim ogólnodostępny.


Płyty szklane czy wspomniane szkło akrylowe możemy montować na kilka sposobów. Jednym z nich jest montaż na kołki lub kotwy w zależności od wielkości płyty i jej ciężaru. Bardziej popularna metoda to silikon szklarski czy klej montażowy.


---

T.G


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl