wtorek, 30 marca 2010

styl

Stosując kolor podczas aranżacji wnętrz powinniśmy pamiętać, że kolory muszą się dobrze prezentować przy świetle naturalnym, jak i sztucznym. Kolory zimne, ochładzające takie jak błękit czy zieleń nadają wnętrzom wrażenie przestronności a kolory ciepłe: żółty, pomarańczowy lub czerwony optycznie zmniejszają pomieszczenia.

Styl i estetyka wnętrza


Autorem artykułu jest Mirosław Mazur




Psychologiczne oddziaływanie koloru ma związek z naszymi przyzwyczajeniami i gustem. Wszystko to co nas otacza posiada swoją barwę i związane z nimi skojarzenia które utrwalamy od pierwszych chwil swojego życia.
Na odbiór wnętrza i jego estetykę mają wpływ użyte zestawienia kolorystyczne i kompozycje a także i powtarzający się wzór i ich liczba. Pionowe i poziome pasy, figury geometryczne, lub różna (odmienna) faktura potrafią diametralnie zmienić odbiór wnętrza dlatego przeprowadzając aranżację wnętrz należy na ten akcent zwrócić szczególną uwagę. Umiejętna kompozycja kolorystyczna w znacznym stopniu decyduje o estetyce dzięki czemu wystarczy czasami ją zmienić lub do obecnej dodać odmiennej niż jest aby wnętrze nabrało innego wyglądu. Zmienia się wówczas diametralnie odbiór tej przestrzeni dzięki drobnym zmianom. Zmiany głębsze, bardziej efektowne potrafią nadać inny styl niż dotychczas a to tylko dzięki odpowiednio dobranym akcentom podkreślającym dany styl.


aranżacja gabinetu spaDajmy na to aby uzyskać styl orientalny należy do danej przestrzeni dodać elementów które będą kojarzyły się kulturą japońską lub chińską. Mogą to być odpowiednio zawieszone we wnętrzu wachlarze lub malowidła naścienne takie japońskie lub chińskie ideogramy a wówczas zmieni się charakter pomieszczenia. Orientalny styl japoński to również drzewka bonsai lub wszechobecne bambusy które mogą być namalowane na ścianie lub przedstawić można bambusy w formie obrazów. Można również bambusowe pałeczki kupić i przykleić do ściany dzięki czemu uzyskamy oryginalny element dekoracyjny wnętrza. Należy jednak pamiętać jakie są zasady stosowania wzorów ponieważ jest to uzależnione od ich wielkości oraz faktury.


Wielkość wzorów - im większy jest wzór, tym oszczędniej powinniśmy go stosować. Przy dużych pomieszczeniach wzory wydają się mniejsze lecz w małych pomieszczeniach mogą być przytłaczające. Pamiętać należy że w dużych pomieszczeniach mogą być umieszczone te same wzory na ścianach i podłodze. Połączenia wzorów wyglądają korzystnie gdy wszystkie powtarzają dokładnie te same odcienie barw. W przypadku wzorów o zróżnicowanych kolorach wspólny powinien być przynajmniej ton podstawowy.


Stosując kolor podczas aranżacji wnętrz powinniśmy pamiętać, że kolory muszą się dobrze prezentować przy świetle naturalnym, jak i sztucznym. Kolory zimne, ochładzające takie jak błękit czy zieleń nadają wnętrzom wrażenie przestronności a kolory ciepłe: żółty, pomarańczowy lub czerwony optycznie zmniejszają pomieszczenia. Aranżacja wnętrz to oczywiście dobór odpowiednich kolorów lecz rzeczą najważniejszą jest aby proponowane barwy były akceptowane przez zleceniodawcę. Tak jak na wstępie napisałem jest to uzależnione od psychologicznego odbioru kolorów dlatego zanim powstanie odpowiedni projekt należy dokładnie zapoznać się z oczekiwaniami oraz gustem zleceniodawcy.



Mirosław Mazur



---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 28 marca 2010

style

Styl rustykalny scharakteryzować można jako bezpretensjonalny i pełen prostoty, wprowadza ciepły i sielankowy nastrój do wnętrza. Zachęca do powrotu w stronę natury. Dominują pastelowe kolory na ścianach, drewniane, nieduże meble o mało skomplikowanych formach, często przecierane, ługowane lub bejcowane na kolor lekko różniący się od naturalnego zabarwienia.

Podstawowe style wykończenia wnętrz cz. II


Autorem artykułu jest Tomasz Galicki




W poprzedniej części artykułu przedstawiłem dwa style w dekoracji wnętrz. Był to styl skandynawski i nowoczesny . W tej części krótko opowiem o pozostałych.


Styl minimalistyczny
jest to styl który swoim klimatem sprowadza się do trzech głównych cech: wyciszenie, prostota i perfekcja. Jego korzeni należałoby szukać w Japonii. Cechują go proste wręcz ascetyczne formy pozbawione wszelkich zdobień. Często rezygnuje się nawet z klamek na meblach. Górują proste kąty i sprzęty o geometrycznych kształtach. Podstawową zasadą jest ta że im mniej tym lepiej. Do takich pomieszczeń najbardziej adekwatne będą niskie meble o nieskomplikowanej formie, a także efektowne fotele i kanapy, które w minimalistycznym otoczeniu mogą stać się głównym elementem dekoracyjnym wnętrza.


Styl rustykalny scharakteryzować można jako bezpretensjonalny i pełen prostoty, wprowadza ciepły i sielankowy nastrój do wnętrza. Zachęca do powrotu w stronę natury. Dominują pastelowe kolory na ścianach, drewniane, nieduże meble o mało skomplikowanych formach, często przecierane, ługowane lub bejcowane na kolor lekko różniący się od naturalnego zabarwienia. Są to rozmyte błękity, morskie zielenie czy biel i wzory, np. kraty, paski lub elementy roślinne. Wszelakie rzemiosło ludowe jest tutaj mile widziane.


Łączeniem elementów stylowych z nowoczesnymi wyróżnia się tzw. Styl Eklektyczny. Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania sąsiadują tutaj z sentymentalną chęcią gromadzenia zabytkowych pamiątek. Jasny kolor ścian i podłóg będzie stanowić idealne tło do eksponowania sprzętów. Urządzanie wnętrza w tym stylu wymaga ostrożności i sporego wyczucia, gdyż łatwo wytworzyć wrażenie niespójności i bałaganu. Czasami wystarczy jeden zdecydowany kolor, kształt mebla czy wzór na ścianie, aby wnętrze nabrało bardzo indywidualnego charakteru.


Styl kolonialny swoim charakterem oddaje nastrój tropikalny. Polega on głównie na odpowiednim wyborze mebli o prostych formach oraz egzotycznych detali w symbiozie ze stonowanymi kolorami tzn barwy ziemi (piaskowe beże, brązy, kolor wanilii). Meble kolonialne, dzięki swej prostocie i małej ilości zdobień stanowią doskonałą harmonię z meblami nowoczesnymi. Są masywne i trwałe. Wykończenie ich powierzchni ma świadczyć o ich historycznym pochodzeniu.


---

T.G


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

sobota, 27 marca 2010

style

Niezbędnym elementem nowoczesnego wnętrza, stanowiącym jeden z głównych elementów jego dekoracji i determinującym klimat, jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Światło pozwala wyeksponować najbardziej atrakcyjne szczegóły pomieszczeń,

Podstawowe style wykończenia wnętrz cz. I


Autorem artykułu jest Tomasz Galicki




Styl naszego domu zależy głównie od naszego zaangażowania, obrażenia i ogólnej koncepcji. Ważne abyśmy utożsamiali się z wnętrzem, które zamierzamy zaaranżować i ustali wraz z osobami z którymi będziemy zamieszkiwać jaki klimat będzie wszystkim odpowiadał.

Rozróżniamy kilka stylów które mają wpływ na wystrój i wyposażenie wnętrz:


Pierwszy, który chciałbym zaprezentować to Styl Skandynawski. Istotę tego stylu śmiało można ująć w trzech słowach : prostota, naturalność i styl. Znaczące zatem są szczegóły, wykończenie oraz oczywiście kolor. Jest to dość surowy trend niemniej jednak bardzo funkcjonalny. Duże powierzchnie ścian w odpowiednim kolorze we wnętrzu, połączone z małą ilością mebli, będą niezwykle ważnym elementem dekoracyjnym. Nie bez znaczenia jest również faktura ścian - gładkie i matowe idealnie pasują do stylu skandynawskiego.


Kolejny ważny styl nawiązuje do nowoczesnych trendów. Cechuje go prostota, minimalizm oraz zastosowanie nowoczesnych technologii i materiałów oraz swobodne ich łączenie. Poszczególne części pomieszczeń są zaakcentowane np. zmianą koloru czy wystroju niekoniecznie jednak muszą być oddzielone ścianami. Ściany mogą zostać zastąpione np. rozsuwanymi drzwiami lub ściankami działowymi zbudowanymi z luksferów.


Niezbędnym elementem nowoczesnego wnętrza, stanowiącym jeden z głównych elementów jego dekoracji i determinującym klimat, jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Światło pozwala wyeksponować najbardziej atrakcyjne szczegóły pomieszczeń, wydobywa kolory i fakturę dodatków, ścian oraz mebli. W obrębie tego stylu możemy wyróżnić wystrój typu High- Tech swoim klimatem nawiązujący do nowoczesnych laboratorium lub typowo industrialnych wnętrz. Światło kolorowe niebieskie, fioletowe, niejednokrotnie jarzeniowe, uwypukla wyrafinowany chłód wnętrza.


Możemy także wyróżnić „ciepłą" odmianę nowoczesnego wnętrza. W tym przypadku nowoczesne wyposażenie wnętrz i surowy wystrój współgra z ciepłym klimatem ścian.
Pozostałe główne style wystroju wnętrz zaprezentuję pokrótce w kolejnym artykule.


---

T.G


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 23 marca 2010

Meble

Kuchnia to centrum rodzinnego życia, to pomieszczenie w którym przygotowujemy i konsumujemy posiłki, to miejsce spotkań, w kuchni najczęściej kończą się najlepsze „imprezy’. Aby przebywanie w naszej kuchni było przyjemnością należy ją dostosować do swoich wymagań i potrzeb.

Meble na wymiar.


Autorem artykułu jest Anna Kotkiewicz




Każdy z nas kupuje lub kupował meble. Meble są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia naszych mieszkań. Powinny być ozdobą naszych wnętrz oraz ułatwieniem naszego codziennego życia.


Duże sklepy meblowe oferują wiele ciekawych i nowoczesnych rozwiązań, ale czasem półka która właśnie nam się spodobała jest za krótka lub szafa którą już zdecydowani jesteśmy kupić ze względu na jej wyjątkowe kształty, produkowana jest w trzech kolorach i to akurat tych, które nam nie pasują do wystroju pomieszczenia. Co wtedy robimy? Zwracamy się do firmy produkującej meble na wymiar. Taka firma na nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wielkości i kształty mebli. Oprócz tego oferuje bogatą kolorystykę, niekonwencjonalne dodatki oraz wysokiej jakości mechanizmy (zawiasy, prowadnice do szuflad).


Meble kuchenne na wymiar.


Kuchnia to centrum rodzinnego życia, to pomieszczenie w którym przygotowujemy i konsumujemy posiłki, to miejsce spotkań, w kuchni najczęściej kończą się najlepsze „imprezy’. Aby przebywanie w naszej kuchni było przyjemnością należy ją dostosować do swoich wymagań i potrzeb. Nigdy nie uda nam się zakupić gotowych mebli kuchennych, które w pełni będą spełniały nasze oczekiwania. Meble kuchenne na wymiar są tworzone dla danej osoby przez projektanta, który wcześniej otrzymuje informację na temat tego jak kuchnia ma wyglądać, jakie ma zawierać detale. Projektant dobiera odpowiednie wielkości szafek, szuflad, głębokości półek itd. Biorąc pod uwagę zarówno funkcjonalność jak i estetykę wykonania.


Szafy wnękowe, szafy z drzwiami w systemie przesuwnym.


W szafie każda kobieta trzyma swoje skarby, ubrania, buty , dodatki. Aby dostęp do tych wszystkich dużych i małych rzeczy był łatwy i szybki powinny one być odpowiednio rozlokowane w szafie. Szafa wykonana na wymiar daje możliwość zaprojektowania wszystkich półek, drążków, wieszaków, szuflad, koszy, z uwzględnieniem wielkości przedmiotu który w danym miejscu chcemy przechowywać.



---
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 21 marca 2010

ściany w kuchni

Pozytywy wynikające z użycia szkła są oczywiste: prosto się myje i jest stosunkowo niedrogie. Wady tego materiału też są znane: widać na nim krople wody, łatwo się brudzi (dlatego nie powinno się go umieszczać bezpośrednio nad zlewozmywakiem).

Aranżacja ścian w kuchni


Autorem artykułu jest Tomasz Galicki




Jak i czym ozdobić ścianę nad blatem w kuchni? O klimacie kuchni często decydują szczegóły, detale- nie do końca sprzęty takie jak kuchenka, lodówka czy zlewozmywak.

Jakiego materiału użyć żeby atrakcyjnie wyglądał i miał praktyczne zastosowanie: był odporny na tłuszcz i brud i przede wszystkim zmywalny? Najbardziej popularnym rozwiązaniem są płytki kuchenne. Nie jest to jednak jedyne wyjście. Rynek materiałów budowlanych prezentuje nam pełen wachlarz atrakcyjnych i praktycznych rozwiązań.


Możesz skorzystać z innych materiałów takich jak np. metal, szkło czy kamień. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i budżetu jaki chcesz na ten cel przeznaczyć.
Jeżeli masz ochotę poeksperymentować z aranżacją kuchni, bardzo interesującym może okazać się użycie szkła. Szkło zwykle nie kojarzy się nam z pomieszczeniem kuchennym, w którym przeważnie jest dużo pary i wilgoci. Skusić mogą niebanalne rozwiązania z użyciem tego materiału.


Najważniejsze jest aby tafla szklana była solidnie umocowana, tak by nie stanowiła zagrożenia, zwłaszcza, jeśli po kuchni kręcą się nasze dzieci (bezpieczeństwo na pierwszym miejscu). Pozytywy wynikające z użycia szkła są oczywiste: prosto się myje i jest stosunkowo niedrogie. Wady tego materiału też są znane: widać na nim krople wody, łatwo się brudzi (dlatego nie powinno się go umieszczać bezpośrednio nad zlewozmywakiem).


Zwykle korzysta się ze szkła hartowanego, ze względu na jego wytrzymałość. Nie mniej jednak wiele osób rezygnuje z tego rozwiązania i zadowala się zwykłym szkłem. Alternatywą dla tych kosztownych rozwiązań może być tzw pleksi.
Szkło akrylowe nazywane też pleksiglas, pleksi dostępne w marketach budowlanych, u szklarza czy u producentów okien. Może być w różnych kolorach i wzorach w zależności od producenta. Pleksiglas jest niedrogi i przede wszystkim ogólnodostępny.


Płyty szklane czy wspomniane szkło akrylowe możemy montować na kilka sposobów. Jednym z nich jest montaż na kołki lub kotwy w zależności od wielkości płyty i jej ciężaru. Bardziej popularna metoda to silikon szklarski czy klej montażowy.


---

T.G


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

środa, 17 marca 2010

kuchnia

Uważajmy jednak, by nie przytłoczyć wnętrza. Zastosowanie szkła w aranżacji może optycznie ulżyć. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szuflad, kół obrotowych i koszy cargo ułatwiających skorzystanie z trudno dostępnych zaułków.




Aranżacja małej kuchni


Autorem artykułu jest projektant wnętrz Urszula Tomaszewska




Jakże często martwimy się niewielkim metrażem naszej kuchni. Marzymy, by projektowane wnętrze było przestrzenne i pakowne, a tymczasem nasza kuchnia przypomina raczej maleńką klitkę, niż kuchnie oglądane w folderach. Nie pozostaje nam jednak nic innego, jak zaakceptować rzeczywistość .

Zamiast narzekania warto przystąpić do projektu, z myślą „ wszystkiego mieć nie możemy". Pogodzenie się z rzeczywistością to pierwszy krok do sukcesu. Popuszczone wodze fantazji stworzą wnętrze o niezapomnianym klimacie.


Nie próbujmy ślepo kopiować z katalogów. Każda aranżacja wnętrza jest niepowtarzalna, bowiem każda kuchnia ma inne wymiary i wymogi. Zacznijmy od pomiaru metrażu. Jest on podstawą, by zaprojektować dobrze wnętrze.
Przed zakupem wyposażenia do kuchni przeanalizujmy wszystkie za i przeciw.


Chłodziarka powinna być dostosowana do warunków pomieszczenia. Duża czy mała? Obecnie dobrze zaopatrzony rynek nie zmusza nas do magazynowania wielkiej ilości zapasów. Ostatecznie, gdy kuchnia jest bardzo mała możemy zastosować lodówkę podblatową.


Nie upierajmy się, by piekarnik umieścić wysoko. Takie rozwiązanie zabiera powierzchnię blatu, którego i tak nam w maleńkich kuchniach brakuje.


Zlewozmywak- to jedno z podstawowych miejsc pracy w kuchni. Aranżacje wnętrz, w których powierzchnia nas mocno ogranicza wymagają wielu ustępstw. Niekiedy musimy przystosować się do pracy w utrudnionych warunkach i radzić sobie w zlewozmywaku jednokomorowym. Niedogodność ta zostaje zniwelowana poprzez wkomponowanie zmywarki, o ile oczywiście znajdzie się na nią kącik. Najwęższe zmywarki mają 45 cm.
W takich kuchniach dobrze jest, gdy meble kuchenne wykonujemy na zamówienie Rozwiązanie to, chociaż kosztowniejsze, pozwoli na wykorzystanie każdego centymetra powierzchni. W malej kuchni ratunkiem na zwiększenie pakowności może być zaprojektowanie górnych szafek do sufitu.


Uważajmy jednak, by nie przytłoczyć wnętrza. Zastosowanie szkła w aranżacji może optycznie ulżyć. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szuflad, kół obrotowych i koszy cargo ułatwiających skorzystanie z trudno dostępnych zaułków.

Warto wiedzieć, że w takich kuchniach:


 Kształt i kolor mebli nie mogą być przypadkowe.


 Zastosowane materiały powinny być łatwe w utrzymaniu: opary i lotne tłuszcze w małych wnętrzach są szczególnie dokuczliwe.



Starajmy się stworzyć wnętrze optycznie przestronne i zachęcające: mała kuchnia także może urzekać urodą.


Projektant wnętrz Urszula Tomaszewska


---

Aranżacje wnętrz Lublin


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 16 marca 2010

aranżacja wnętrz

Najważniejsza jest ergonomia i dopasowanie do gustu domowników. W Polsce z reguły remont przeprowadzamy raz na ok. 15-25 lat, więc wnętrza powinny być one ponadczasowe. Projekt powinien być oparty o kolory, które lubimy, w których czujemy się dobrze. Użycie innej barwy niż lansowana w katalogach wcale nie jest błędem.

Jak aranżować wnętrza


Autorem artykułu jest projektant wnętrz Urszula Tomaszewska




Obecnie wnętrze stało się przestrzenią do wielu przemyśleń i wyborów. W dzisiejszych czasach nie musimy godzinami stać w kolejkach, by kupić przypadkowy regał. Dzisiaj sami decydujemy jak urządzić salon lub kuchnię..



Bogactwo oferty rynkowej pozwala myśleć o wnętrzach z fantazją. Możemy bawić się swobodą aranżacji. Aktualne trendy dają szeroki wachlarz kombinacji projektowych. Producenci prześcigają się w nowych pomysłach, dzięki czemu możemy realizować coraz ciekawsze projekty.
Współczesne wnętrza stanowią spore wyzwanie dla projektantów. Różnorodność form i kolorów wyposażenia pozwala na aranżację wnętrza zgodną z indywidualnym gustem. Za ich pomocą kształtu i barwy wprowadzamy odpowiedni charakter wnętrza, niekoniecznie ponosząc duże wydatki.
Dążenie do niepowtarzalności wnętrza powoduje odrzucenie tradycyjnych reguł i schematów aranżacji na rzecz rozwiązań nietuzinkowych. Liczy się pomysł. To on decyduje o wyjątkowości naszego mieszkania.
Nie obawiajmy się tworzyć aranżacji o indywidualnym charakterze. W końcu to nasze domy, więc najważniejsze, by ich wystrój był zgodny z naszym gustem. Kreując wnętrze nie kierujmy się tym, co ludzie powiedzą. Nie sposób sprostać wszystkim gustom naraz. Twórzmy projekty zgodne z naszymi upodobaniami. Przede wszystkim sami musimy czuć się dobrze we własnym domu. Projektując skorzystajmy z pewnych zasad aranżacji:


- Najważniejsza jest ergonomia i dopasowanie do gustu domowników. W Polsce z reguły remont przeprowadzamy raz na ok. 15-25 lat, więc wnętrza powinny być one ponadczasowe. Projekt powinien być oparty o kolory, które lubimy, w których czujemy się dobrze. Użycie innej barwy niż lansowana w katalogach wcale nie jest błędem. Często to, co prezentowane jest w czasopismach nie pasuje do naszych pomieszczeń. Z reguły „książkowe" aranżacje są odpowiednio wyreżyserowane. Tymczasem my nie zawsze posiadamy odpowiedni metraż. W folderach meble stwarzają wrażenie dużej przestrzeni. Wstawione do naszych mieszkań ze względu na małą powierzchnię mogą przytłaczać ciasnotą. Ogromne znaczenie ma ilość światła.
- Coraz szybsze tempo życia wywołuje potrzebę łatwej i niekosztownej zmiany przestrzeni. Zastosowanie lekkich modułowych mebli pozwoli na bezbolesną zmianę aranżacji. Nie przytłaczają one wnętrz i dają możliwość tworzenia układów dokładnie dostosowanych do naszych potrzeb. Proste formy dają wrażenie przestrzeni. Modułową strukturę posiadają zarówno stoły, jak i kanapy, a także meblościanki. Można w ten sposób utworzyć indywidualną kompozycję, fascynującą zarówno funkcjonalnością, jak i formą aranżacji.
- Coraz większym uznaniem cieszy się aluminium. Szary, metaliczny kolor aluminium świetnie kontrastuje z drewnem. Doskonale też prezentuje się z mlecznym szkłem. Wykorzystanie w aranżacjach tych materiałów daje wrażenie lekkości i nowoczesności, ale stwarza również wrażenie chłodu. Projektant wnętrz powinien przemyśleć ilość zastosowanych elementów aluminiowych.
- Nowoczesne wnętrze kojarzy się z surowością formy i chłodem. Możemy tego uniknąć wyposażając wnętrza w miękkie materiały o ciepłych barwach. Odpowiednie zaaranżowanie rozproszonego światła dodatkowo zwiększy przytulność.
- Wykorzystanie barwy w aranżacji daje nieskończone możliwości. Dzięki kolorom stwarzamy klimat.


Wrażenie porządku i czystości dają barwy stonowane i jednolite.


Optycznie powiększymy przestrzeń wykorzystując jasne kolory.


Krzykliwe możemy zastosować do niewielkich elementów, dodatków, lub łatwych do wymiany .


- Obecnie obserwujemy tendencje do pomieszczeń otwartych. Coraz częściej łączymy kuchnię z salonem. Często w domkach jednorodzinnych prawie cały parter domu jest pozbawiony drzwi. Przestrzenie wzajemnie się przenikają, w miejscu ścian stosujemy lekkie, ażurowe przesłony z gipskartonu.


Projektant wnętrz Urszula Tomaszewska


---

Aranżacje wnętrz Lublin


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

wtorek, 9 marca 2010

w stylu orientalnym

Egzotyczne meble przedpokojowe i szafy wnękowe, których drzwi wykonane są kolorowego szkła świetnie prezentują się na tle ścian o barwie dojrzałej wiśni...

Aranżacje wnętrz w stylu orientalnym


Autorem artykułu jest projektant wnętrz Urszula Tomaszewska




Aranżacje wnętrz w egzotycznym klimacie mogą stworzyć wyjątkowe wnętrza. Marzenia o ciepłych krajach, ich niepowtarzalnej atmosferze i specyficznym charakterze możemy częściowo zrealizować wprowadzając orientalny akcent w naszych mieszkaniach.

Zaczerpując natchnienie z poszczególnych kultur możemy stylizować nasze mieszkania na wzór japoński lub tropikalnej Azji.Takie projekty wnętrz mają niepowtarzalny urok wiecznej słoneczności.


Tak właśnie urządzone zostało prezentowane mieszkanie. Już od samego progu mamy wrażenie, że ciągle tu świeci słońce, chociażby za oknem lał deszcz lub prószył śnieg. Wpłynęło na to zastosowanie bardzo słonecznej kolorystyki. Barwy przeplatające się przez przedpokój są pełne ciepła i radości. Egzotyczne meble przedpokojowe i szafy wnękowe, których drzwi wykonane są kolorowego szkła świetnie prezentują się na tle ścian o barwie dojrzałej wiśni. Wieszak wykonany z bambusowego łyka i słomiane maty stwarzają specyficzny klimat. Nawet terakota przypomina tu gorący piasek pustyni. Konsekwentnie cały projekt mieszkania zaaranżowany jest w stylu orientalnym.


kuchnia z barkiem


Kuchnia połączona jest z jadalnią formą barku. Aranżacje wnętrz, których kuchnia zespolona jest z aneksem jadalnym nie jest zadaniem łatwym. Bardzo starannie należy rozważyć taki projekt wnętrza. Ergonomiczny projekt kuchni odgrywa dużą rolę. Pozwala na właściwe zorganizowanie pracy oraz ograniczenie czasu i wysiłku poświęconego na codzienne przygotowywanie posiłków. Nie zapominajmy, że duża ilość szafek w kuchni ułatwi nam utrzymanie na co dzień porządku. Blaty zastawione dzbankami, tackami czy też pojemnikami nie tylko ograniczają powierzchnię roboczą, ale także stwarzają wrażenie wiecznego nieładu. W ciemnych małych kuchniach świetnie się prezentują meble kuchenne kolorze ecru.


Po rozsunięciu szerokich dwuskrzydłowych drzwi z charakterystyczną dla stylu japońskiego kratownicą ukazuje się nam jeden z pokoi. Tutaj także dominują ciepłe odcienie słonecznych barw. Na jednej ze ścian znajduje się tapeta z imitująca skórę zebry. Na innej zawieszono wielki obraz o egzotycznej tematyce. Kropką nad „i" są rolety w soczysto zielonym kolorze.


Całe mieszkanie cechuje płynność form i barw. Tak, więc i pokój dziecka urządzono w tym samym stylu. Pełen uroku jest w nim regał na książki wykonany z bambusowego łyka wiązanego rafią. Nawet fotel zrobiony jest z tej specyficznej trawy.


szafy na wymiar


Sypialnia rodziców stanowi jednocześnie garderobę. Jest w niej oprócz wielkiego łoża ogromna, bardzo pakowna szafa wnękowa, która pomimo dużych gabarytów jest prawie niezauważalna. Jej przesuwne drzwi wykonane z lustra w kształcie koła stanowią prawdziwą ozdobę pokoju.


Salon jest centralnym miejscem domu, dlatego jemu poświęcę kolejny artykuł do ,którego przeczytania serdecznie zachęcam w niedługim czasie. Może stanie się on inspiracją dla Państwa i aranżacji wnętrza salonu stanie się prosta i łatwa.


Projektant wnętrz Urszula Tomaszewska Vena- Aranżacje Wnętrz



---

Aranżacje wnętrz Lublin


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 7 marca 2010

Meble stylowe

Meble stylowe do pewnego czasu zyskują coraz więcej zwolenników ze względu na swój majestatyczny wygląd. Meble stylowe nie są dostępne w dużych supermarketach, nie są produkowane masowo, ich produkcja wiąże się z ogromnym nakładem czasu oraz pracy. Wiedza potrzebna do zaprojektowania oraz wykonania równoznaczna z ceną za takowy mebel.

Meble stylowe do Twojego salonu i biura.


Autorem artykułu jest ivona86




Salon jest miejscem rodzinnych , miejscem do którego zapraszamy gości jest wizytówką całego domu. To jak wygląda kształtuje wyobrażenie całego domu u gości.

Dobór mebli jest więc bardzo istotny. Dlaczego?


To meble nas otaczają, nadając klimat całemu mieszkaniu oraz wyobrażenie o nim naszym gościom. Jakie więc powinny być meble w salonie czy pokoju gościnnym aby nasi goście oraz sami domownicy czuli się w komfortowo ?


Stylowe, eleganckie z klasą. Każdy dom jest inny, wymaga indywidualnego zaprojektowania wnętrza. Meble powinny być jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe oddające klimat miejsca i osobowość domowników. Dlatego też warto zainteresować się wyglądem oraz prestiżem jaki dają meble stylowe. Meble stylowe do niedawna mało popularne po woli zyskują serca coraz większej grupy osób dla których ważny jest nieszablonowy wygląd salonu.


Jak wyglądają meble stylowe oraz czym się charakteryzują ?


Meble stylowe do pewnego czasu zyskują coraz więcej zwolenników ze względu na swój majestatyczny wygląd. Meble stylowe nie są dostępne w dużych supermarketach, nie są produkowane masowo, ich produkcja wiąże się z ogromnym nakładem czasu oraz pracy. Wiedza potrzebna do zaprojektowania oraz wykonania równoznaczna z ceną za takowy mebel.


Jak każdy pewnie zdaje sobie sprawę, że jakość kosztuje i to stwierdzenie doskonale oddaje koszt inwestycji w zakup mebli stylowych. Lecz cena jaką trzeba zapłacić za taką przyjemność jest nawet za mała w porównaniu z prestiżem jaki nada naszemu salonowi czy tez gabinetowi. Tak, meble stylowe idealnie sprawdzają się też w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy, gdzie przyjmujemy kontrahentów i podejmujemy negocjacje. W takim gabinecie od razu zyskujemy w oczach przyszłego partnera jako firma solidna i rzetelna. Doskonale wiesz, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, można wiele zyskać ale i wiele stracić. Dlatego też meble gabinetowe wśród grupy dyrektorów, prezesów , kadry zarządzającej są bardzo popularne bo zapewniają im gabinet godny zajmowanej pozycji.




---

Produkcja mebli


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Na co warto zwrócić uwage